Inhaluha: Lázně v krabičce

Tento interaktivní suvenýr jsme navrhli pro mezinárodní soutěž Map Pin pořádanou italskou design asociací Trieste Contemporanea. Předmětem zadání byl suvenýr, který bude originálním způsobem propagovat zvolenou destinaci v mezinárodním kontextu. Dalšími důležitými kritérii byly nízké náklady na výrobu a ekologičnost.

Lázně Luhačovice leží na jihovýchodní Moravě v blízkosti baťovského Zlína. Jsou prosluslé zejména svými léčivými prameny. Tyto prameny obsahují rozpuštěné minerály, které jsou užívány pro léčbu dýchacích obtíží. Díky příjemné atmosféře Luhačovic si návštěvníci často chtějí odnést kousek této pohody domů s sebou. Právě pro ně jsme vytvořili inhaLuha.

Tento ojedinělý suvenýr sestává z krabičky, sáčku s rychlozapínáním a extrahované léčivé soli. Po krátké přípravě můžete snadno inhalovat léčivé páry luhačovických pramenů kdekoli. Kromě léčivé soli potřebujete pouze nádobu, horkou vodu, ručník a kapesník. Tento instantní suvenýr může také sloužit jako motivace pro první návštěvu destinace.

Navržený brand inhaLuha ve svém názvu spojuje aktivitu (inhalace) a název destinace (Luhačovice). Zvolené barvy jsou pro toto lázeňské městečko typické. Tvar krabičky koresponduje s tvarem logosymbolu, který vyjadřuje nos inhalující léčivou páru.   Tento suvenýr je navržen tak, aby zapůsobil na všechny Vaše smysly. Luhačovice tak leží přímo za nosem.

SLUŽBY:

PROJEKT:

inhaLuha (design soutěž Map Pin)

ART DIRECTION:
Iveta Žouželková
TYP:

Interaktivní suvenýr

CREATIVE DIRECTION:
Vít Holešovský
KLIENT / INVESTOR:

Trieste Contemporanea

POSTPRODUKCE:
Iveta Žouželková
ROK:

2016

DESIGN:
Iveta Žouželková, Vít Holešovský

LINKY:

PACKAGING:

Iveta Žouželková, Vít Holešovský

Řešíte obdobný projekt?